Göğüsleri Sarkıtan 5 Alışkanlık

Göğüsleri Sarkıtan 5 Alışkanlık

Göğüsleri Sarkıtan 5 Alışkanlık
22 Mayıs 2018 - 16:01

Sutyen giymek göğüslerin sarkmasına sebep olabilir, hatta sarkmasını önlemek için giydiğiniz zaman bile. Sizin için doğru büyüklüğü bulun ve sutyeninizin tam oturduğundan emin olun. Herkes zamanın etkileriyle savaşamayacağını bilir ve

eninde sonunda belli bir döneme geldiğimizde yaşlanmanın etkilerini kabullenmek durumunda kalırız. Bu yüzden, göğüslerinizin 40 veya 60 yaşına geldiğinizde aynı kalmayacağını düşünebilirsiniz, çünkü zamanla sıkılıklarını kaybederler, bu nedenle de sarkarlar.

Ama yaşlanmanın bu etkilerini ertelemek ve bunlardan korunmak için her gün yapabileceğiniz şeyler vardır, çünkü bazı günlük alışkanlıklarınız onların beklediğinizden çok daha erken sarkmasına sebep olabilir.

Göğüslerin sıkılığını, genç görünümünü kaybetmesine yol açan bir çok faktör vardır. Bu örneğin emzirdiğiniz çocukların sayısına, kilonuzda büyük değişikliklere, ve hatta hangi tür sutyen giydiğinize de dayanabilir. Ama bir çok kadın onları etkileyebilecek önemli faktörleri göz ardı etmektedir. Bu makalede geç olmadan göğüslerinizin sarkmasını önleyebilmeniz için sizlere harika öneriler sunacağız.

Yanlış sutyen giymeyin
Bu kadınların göz ardı ettiği önemli bir nokta. Sutyenler vücuda oturan esnek malzemelerden yapılır. Ama bir çok kadın doğru büyüklükte sutyenleri giymez, ve uyumsuz, göğüslerin sarkmasına sebep olan sutyenleri tercih eder.

İdeal olarak vücudunuza uygun sutyeni seçmelisiniz ve özellikle de sıkı olmayan bir sutyen giymelisiniz. Kadınların %80’i yanlış sutyen giyiyor, siz de onlardan biri misiniz?

Sigara içmek

Sigara içmek sadece sağlığınızı kötü etkilemekle kalmayan, aynı zamanda cildinizin eksikliğini kaybetmesine ve göğüslerinizin sarkmasına sebep olan kötü bir alışkanlıktır. Bu sağlıksız alışkanlık ciltteki kolajeni azaltır ve kan dolaşımını kötüleştirir. Sonuç; ciltte yaşlanmanın erken etkilerinin görülmesidir.

Sürekli kilo değişimi
Dramatik ve ani kilo kaybı cildin sıkılığını kaybetmesine ve yağların azalmasına yol açar. Göğüsleriniz bezlerden ve yağ dokularından oluşur, bu yüzden kilo vermek sarkmalarına yol açabilir. Bununla bağlantılı olarak, diyetinde sürekli değişiklik yaparak sık sık ani kilo kaybı ve alımı yaşayan kadınlarda göğüs sarkması daha çok görülür.

Düzenli bir diyet ile cildin altındaki gerginliği de dengeli tutarsınız ve böylece göğüsleriniz de sarkmaz. Yani en ideal olan sağlıklı bir kiloya dengeli bir beslenme ile ulaşmak ve bunu korumaktır.

 

Güneş koruyucu kremler kullanmamak

Güneşin zararlı ışınlarına dair bir çok uyarıya rağmen bir çok kadın halen güneş kremi veya koruyucularını kullanmamaktadır. Bu kötü alışkanlık göğüslerin sıkılığını da etkiler, çünkü boyun ve göğüs kafesi güneşe doğrudan en çok maruz kalan bölgelerdir.

Güneş ışınları cildin yanmasına, kırışmasına ve erken yaşlanmasına sebep olur. Bu yüzden her zaman morötesi ışınlara ve güneşe maruz kalmadan önce güneşten koruyucu kremler kullanmalısınız.

Yeterince egzersiz yapmamak ve kötü vücut duruşu

Egzersiz, göğüsleri sıkı ve yuvarlak tutmak için en önemli etmenlerden biridir. Göğsü nasıl çalıştıracağınızı bilmek önemlidir ancak belli başlı ileri ve geri yapılan hareketler göğüslerdeki kolajeni azaltabilir ve daha çabuk sarkmalarına sebep olabilir. Egzersiz yaparken göğüslerinize biraz destek vermeye özen gösterin, özellikle ağır egzersizler yapıyorsanız bunu kesinlikle göz ardı etmeyin.

Ayrıca gün içerisinde duruşunuzu her zaman düzeltin veya düzgün tuttun. İyi bir duruş hem yürürken hem de otururken göğüslerinizin sıkı kalmasına yardımcı olur. Bu yüzden her zaman sırtınızı dik tutun ve göğsünüzü sarkıtmayın.

Bu haber 1510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum